A falukép meghatározó eleme az északi déli széles főúton álló templom. Klasszicista stílusban 1760 körül épült és néhány éve újították fel. Berendezései közül értékes a szószék a „Jó pásztor” domborművel díszítve,a fából készült Mária szobor, valamint a templom előtt álló kesergő Mária szobor, Szent Vendel és Szent Flórián alakjaival kiegészítve.
Kálvária szoborcsoport
Utcakép:
A Rábaköz településeire jellemző orsós településképet látunk. A széles csordahajtó út mellett fésűs beépítésben, egy épület - egy porta rend szerint állnak a házak. A deszkaoromzatos vagy tűzfalas házak előtt nincs előkert, hanem az előtte lévő közterületenligetes, gyümölcsfákkal szegélyezik az utat. A telken soros elrendezésben következnek a lakó- és gazdasági épületek. Gyakori volt a ház egész hosszán végigfutó téglapilléres tornác. Innen nyíltak a lakószobák. A konyhában szabadkéményes tűzhely volt, a szobákban szépen faragott, dátumozott mestergerenda. Ma már kevés helyen találkozunk hasonló utcaképpel.
A népi építészet emlékei a Fő utcában.
Kiállítások:
A volt iskola épületében látható Horváth Győző tanár úr néprajzi gyűjteménye, amely a régi falusi világ használati tárgyait mutatja be. Itt látható még a rábaközi fafaragók munkáit bemutató kiállítás, és Varga Barnabás Múltőrző épületeink című fotókiállítása.
www.szeretembogyoszlot.sokoldal.hu
Tetszett ez az oldal? Mutasd meg az ismerőseidnek is!